Buty damskie

Wygodne kapcie – nieco inne zimą i latem

Kto powiedział, że domowe kapcie są nudne? Wcale tak nie musi być. Fasonów kapci jest bardzo dużo, wystarczy tylko dobrze poszukać. To nie tylko cienki, skórkowy klapek lub filcowy bambosz. Tutaj może dziać się znacznie więcej!

Wsuwane, odkryte, wkładane, czyli wygodne kapcie po domu

Dla niektórych to kluczowa kwestia, czy but jest wkładany, wsuwany, czy ma odkryte palce lub może nie. Każdy z nas ma własne preferencje w tym zakresie i każdy z nas dąży do maksimum wygody, ponieważ kapcie damskie mają służyć przede wszystkim do relaksu i odpoczynku. Zamieniamy je z niewygodnymi szpilkami czy ciężkimi botkami. Zimą mają ogrzewać nam stopy, a latem chłodzić, więc ich wybór powinien być również podyktowany porą roku. Jeśli chodzi o fasony i kolory to tutaj naprawdę dużo się dzieje. Mogą posiadać ozdobne futerka, klamry, hafty, marszczenia, kokardki, które uczynią z nich wygodne i stylowe pantofle damskie do chodzenia po domu. Zimą możemy zamienić je na ciepłe futrzane buty nad kostkę lub filcowe kapcie w panterkę na wyższej podeszwie.

Rodzaj materiału – zależnie od pory roku

Tanie kapcie damskie mogą różnić się zależnie od pory roku. To naturalne, że rodzaj materiału jest zwykle inny dla kapci zimowych i tych letnich. Letnie powinny być lekkie i przewiewne, stąd najczęściej jest to skóra lub tworzywa syntetyczne. Zimowe kapcie to futerka, owcza wełna i ocieplany filc. Stopy nie marzną zabezpieczone w ten sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *